поканата

Здраво, Salud Style ќе се изложуваат во Сао Паоло, Бразил од Јуни 19-21, 2023. Добредојдовте да не посетите тогаш!

Да се ​​биде најдобар
ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ПРЕДИНА

Нашите производи од текстилно предиво

Во моментов, видовите текстилни предива што ги произведува и испорачува компанијата опфаќаат најлонско предиво, предиво со јадро, мешано предиво, предиво од пердуви, прекриено предиво, волнено предиво и полиестерско предиво. Ние обезбедуваме сопствени решенија како што се услугата за истражување и развој и услугата ODM и OEM, и се стремиме да бидеме врвен производител на индустријата за предиво, бидејќи ќе бидеме доверливи добавувач на текстилно предиво на нашите глобални клиенти.

предиво од најлонски пердуви

Предиво од најлонски пердуви

Предивото од најлонски пердуви е еден вид предиво кое всушност доби привлечност во последните неколку години поради неговата посебна текстура и изглед налик на пердуви. Се прави со мешање на најлонски влакна со други производи за да се добие меко, меко и лесно предиво. Предивото од најлонски пердуви е флексибилно и може да се користи за низа апликации, од стил и облека до дизајн на куќи и уреди.

Ние сме производител на предиво од најлонски пердуви со врвен квалитет. Нашиот бизнис има долгогодишно искуство на пазарот на ткаенини и е посветен на производство на само најдобрите производи за нашите потрошувачи. Користиме најсовремени уреди и користиме група на стручни професионалци за да се увериме дека секое влакно од предивото од најлонски пердуви ги исполнува нашите напорни барања за квалитет и конзистентност. Нашето предиво е лесно достапно во широк спектар на бои и дизајни, и ние сме постојано со задоволство да се занимаваме со нашите клиенти за да развиеме нарачки направени по нарачка за да ги исполниме нивните посебни барања. Посветени сме да нудиме извонредна услуга за клиентите и со нетрпение очекуваме да им служиме на нашите клиенти со најквалитетното предиво од најлонски пердуви што се нуди на пазарот.

Статус на залиха:
Акрилно полиестерско предиво

Акрилно полиестерско предиво

Полиестерско акрилно мешано предиво е еден вид вештачко предиво кое се прави со мешање на полиестерски и акрилни влакна. Овој вид на предиво е популарен во индустријата за ткаенини поради неговата специјална мешавина на својства што го прават идеален за широк спектар на апликации во текстилни производи. Како производител на полиестерско акрилно предиво, детално ќе ги илустрираме квалитетите на мешаното предиво од полиестер акрилик, заедно со неговите предности, негативни страни и употреба.

Статус на залиха:
најлонско полиестерско предиво

Предиво од најлон полиестер

писмено, најлон полиестерско предиво е еден вид мешано предиво направено од најлонски влакна и полиестерски влакна. Освен за добивање на материјали, повеќето производни процеси се исти како и производството на предиво со мешани природни влакна.

Salud Style е еден од најискусните добавувачи на мешано предиво од полиестер најлон, доколку барате ваков вид на предиво за производство на вашиот текстилен производ, ве молиме контактирајте не.

Статус на залиха:
акрилик-најлон-предиво

Акрилно најлонско предиво

Предивото измешано со акрилик-најлон ја комбинира меката мекост на акрилот и мазноста и микроеластичноста на најлонот. Погоден е за сите видови џемпери, облека и рачно плетена волна и друг текстил.

Ние сме производител на акрилни најлонски предива. Најчесто користените спецификации на најлон акрилно предиво се како што следува: 10NM/2 15NM/3 19NM/3 28NM/3 32NM/3 38NM/3 40NM/5 40NM/6 40NM/8 50NM/8 50NM и така натаму/. Ако треба да користите специјални спецификации за текстилот што го произведувате, нашата фабрика за мешано предиво може да направи прилагодено предење според вашите барања.

Статус на залиха:
полиестерско предиво од вискоза

Полиестерска вискоза (PV) предиво

Полиестерско вискозно предиво, познато и како ПВ предиво, се прави со мешање на одреден дел од полиестерски и вискозни влакна. Полиестерското предиво од вискоза зазема одредена тежина на пазарот и има широк опсег на примена.

Во моментов, трендот на развој на меѓународната облека е „машински перење, перење и носење, лесен за одржување и лесен и тенок“. Традиционалните чисти предива за предење, како што се чисти памучни предива и предива од чиста волна имаат многу недостатоци, што носи дефекти во дизајнот. Појавата на предиво од полиестер вискоза донесе повеќе избори во дизајнот и производството на облека. Со мешање на полиестерски влакна и влакна од вискоза, предивото има добра еластичност и отпорност на абење при суви и влажни услови, стабилна големина, мало собирање на водата, директно, не е лесно да се тутка, лесни карактеристики за перење и брзо сушење.

Статус на залиха:
ПБТ предиво

ПБТ предиво

Како замена за предивото од спандекс, предивото PBT е многу поевтино од предивото од спандекс. Побарувачката за PBT предиво во азиско-пацифичкиот регион се зголемува. Од 2016 година, побарувачката за PBT предиво во азиско-пацифичкиот регион се зголеми за повеќе од 30% во споредба со истиот период минатата година. Salud Style е еден од најголемите производители на PBT предиво во Кина.

Во последниве години, предивото PBT доби широко внимание во текстилната индустрија и беше широко користено во различни области, особено за спортска облека, гаќички, облека за бодибилдинг, еластична тексас облека и завои во медицинските апликации. Контурно еластичен текстил.

Статус на залиха:
полиестер FDY

Полиестер FDY

Salud StyleПроизводната база на полиестер FDY е основана во март 2010 година, со површина од повеќе од 1,000 хектари. Во моментов, фабриката главно произведува полиестер FDY со различни спецификации, кои можат да се преработат во различни нови текстилни производи и се користат во кадифен играчки, облека, автомобилски ентериери, медицинска нега и други области.

Како искусен производител на полиестер FDY, формиравме релативно комплетен систем за развој и примена на производи; со формирање на центар за тестирање на текстил во претпријатието, обезбедивме силна поддршка за претпријатијата да произведуваат висококвалитетни полиестерски производи FDY и континуирани иновации на производите.

Статус на залиха:
Полиестер POY

Полиестер POY

Полиестер poy е полиестер претходно ориентиран предиво ( голема брзина предење ), што треба да се истегне и деформира со машина за текстурирање за да се направи полиестер DTY. Е широко се користи in текстил, и полиестер пој не директно се користи за ткаење.

Според статистичките податоци и прогнозите, продажбата на глобалниот пазар на полиестерско предиво предиво ќе достигне 211 милијарди американски долари во 2021 година, а се очекува да достигне 332.8 милијарди американски долари во 2028 година. Регионот на сложената годишна стапка на раст (CAGR) за периодот 2022 година -2028 година е 5.9%.

Како производител на полиестер POY, секоја година доставуваме над 3000 тони висококвалитетен полиестер POY на светот, главно за производство на текстурирани предива: но исто така и за искривување и искривување на ткаенини.

Статус на залиха:
Акрилно мешано предиво

Акрилно мешано предиво

Како производител на акрилно мешано предиво, ние сме возбудени да им понудиме на нашите клиенти висококвалитетно мешано акрилно предиво кое е совршено за плетење и други текстилни проекти. Нашиот фабрика за мешано предиво ги користи најновите технологии и процеси за да создаде акрилно мешано предиво кое е и издржливо и меко.

Акрилно измешано предиво дише и има добро задржување на топлина. Тоа е поевтино од предиво од волна и има подобри перформанси од волненото предиво. Има широк спектар на примени во текстилната област.

Статус на залиха:
полиестер dty

Полиестер DTY

Предиво за исцртување текстура (DTY) е вид на деформирачко предиво од полиестерско хемиско влакно. Изработена е од парче полиестер (ПЕТ) како суровина, со помош на предење со голема брзина предиво за преориентација на полиестер (POY), а потоа се обработуваат со цртање и извртување. Има карактеристики на краток процес, висока ефикасност и добар квалитет.

Salud Style е врвен производител на полиестер DTY во Кина, со годишно производство од 50,000 тони, сигурен квалитет, разумна цена и брза брзина на производство. Производот има добра еластичност, добро чувство на рака, стабилен квалитет, не е лесно да се обезбојува, силна напнатост, униформно боење, светла боја и целосни спецификации. Производот може да се ткае, или да се ткае со свила, памук, вискоза и други влакна, може да се направи во еластични ткаенини и разни видови ткаенини што се гужваат, ткаенини од уникатен стил.

Статус на залиха:
Предиво од полиестерски филаменти

Предиво од полиестерски филаменти

Предиво од полиестерски филаменти е влакно направено од полиестер. Полиестер е важна сорта на синтетички влакна. Направено е од прочистена терефтална киселина (PTA) или диметил терефталат (DMT) и етилен гликол (MEG) преку естерификација или трансестерификација и поликондензација. Високиот полимер кој формира влакна добиен со реакцијата - полиетилен терефталат (ПЕТ), е влакно направено со предење и пост-обработка. Таканаречениот полиестерски филамент е влакно со должина од повеќе од еден километар, а влакното се намотува во група.

Статус на залиха:
Најлон POY

Најлон POY

Најлон POY се однесува на најлон 6 претходно ориентирано предиво, кое е нецелосно нацртано влакно од хемиски влакна чиј степен на ориентација добиен со предење со голема брзина е помеѓу неориентираното предиво и извлеченото предиво. Најлон POY често се користи како специјално предиво за предиво за текстурирање на најлон (DTY) , а најлон DTY главно се користи за плетење чорапи, долна облека и друга облека.

Salud Style е производител на најлон POY со годишно производство од 60,000 тони. Ја користиме најдобрата брзина на центрифугирање и намотување за да се осигураме дека јачината на кршење на најлонските производи POY го достигнува стандардот.

Статус на залиха:
Предиво од пердуви 4 см

Предиво од пердуви од 4.0 см

Salud style произведува висококвалитетни производи кои секој клиент ги цени. Ние сме биле искусни производител на предиво од пердуви. Меѓу нашето производство на предиво од пердуви, има и предиво од пердуви од 4.0 см. Нашиот истражувачки тим е доста искусен во пронаоѓањето на понови предива од пердуви. Без напори продуцентскиот тим, Salud Style не може да биде во иста позиција сега.

Статус на залиха:
Предиво од пердуви 2.3 см

Предиво од пердуви од 2.0 см

Да се ​​биде искусен производител, Salud Style произведува предиво од пердуви од 2.0 см.

Статус на залиха:
Предиво од пердуви 1.3 см

Предиво од пердуви од 1.3 см

Salud Style е искусен производител на предиво од 1.3 cm пердуви. Ние произведуваме и истражуваме во полето на фенси предиво од 2006 година. Имаме долгогодишно искуство во предивото од пердуви се диво добредојдени во производството на плетени производи како што се: чорапи, ракавици, џемпери, модни додатоци, тапацир и така натаму.

Статус на залиха:
Предиво од пердуви 0.5 см

Предиво од пердуви од 0.5 см

Еден од искусните производители на предиво од пердуви 0.5 см е Salud Style. Се фокусираме на насочената дистрибуција и меките пердуви и ткаенини направени со сјај.  Salud Style осигурува дека квалитетот на производот е стабилен. Ние користиме најлонско предиво како материјал од предиво од пердуви 0.5 cm (имитација на предиво од визон).

Статус на залиха:
производ-Најлонско предиво со висока растегливост FDY

Најлон 66 предиво (FDY)

Помеѓу семејството на полимери најзначајниот е најлон кој доаѓа во 66 предива. Најлон 66 предиво е тип на вообичаено избрана алтернатива за индустриско шиење и шиење ткаенини за облека со карактеристики на конец. Покрај тоа, најлон 66 предиво е целосно направено од 2 мономери вклучувајќи 6 јаглеродни атоми. Возбудливите карактеристики на предивото најлон 66 се високата апсорпција на топлина со изработка на цврст материјал.

Поради високата температура на топење, топлинската јачина на предивото Најлон 66 станува поцврста на 180 степени Целзиусови. Бидејќи најлон 66 има најголема употреба во индустриските ткаенини, употребата на екстремна топлина го претвора секој производ во финален производ како кабелот за гума. Таквата топлина помага да се добие доволно сила за да се донесат промени во производниот процес.

Статус на залиха:
рециклирано полиестерско предиво - Salud Style

Рециклирано полиестерско предиво

Рециклирано полиестерско предиво е вид ткаенина направена од рециклирани пластични шишиња. Процесот на производство вклучува распаѓање на пластичните шишиња на мали пелети, кои потоа се топат и се вртат во предиво. рециклираното полиестерско предиво често се користи во облека и ткаенини за тапацир, бидејќи е издржливо и лесно се грижи. Исто така, станува сè попопуларен во домашниот мебел, бидејќи е еколошка опција. Горди сме што соработуваме со производител на предиво од рециклиран полиестер кој ја дели нашата посветеност за одржливост. Заедно, работиме на создавање поодржлива иднина за нашата планета.

Статус на залиха:
Најлон прекриено спандекс предиво

Најлон прекриено спандекс предиво

Предивото покриено со спандекс (исто така познато како предиво со најлон покриено со спандекс) е посебен и генијален производ кој користи различни предности за производителите, производителите на текстил и потрошувачите. Како производител на предиво покриено со спандекс, би сакале да ги провериме клучните функции и предности на предивото покриено со спандекс и зошто тоа брзо завршува како популарна опција за ткаенини со врвен квалитет.

Статус на залиха:
производ - Еластично јадро предиво предиво

Предиво со еластично јадро

Еластичното предиво со јадро е еден вид еластично предиво, кое е направено од еластична нишка како јадро предиво и континуирано обвиткување на кратки влакна. Овој вид на предиво ги има предностите на сигурен процес на предење, добри својства на предивото, еластичност на еластичното влакно и помалку феномен на овесување при цртање во споредба со прекриеното предиво, и е широко користен во развојот на еластичен текстил за облека. Сепак, структурата на еластичното предиво со јадро е важен фактор што влијае на перформансите на еластичното предиво со јадро.

Статус на залиха:
производ - Спандекс јадро предиво предиво

Спандекс јадро предиво предиво

Со користење на спандекс како внатрешен конец и обвиткување на надворешната страна на конецот со спандекс со природно висококвалитетно памучно предиво или други предива, се формира предиво со јадро на спандекс.
Спандекс предиво со јадро главно се користи за релативно висока машка и женска долна облека, фитнес облека, спортска облека, облека за натпревари, секојдневна облека итн., а изгледите за развој се многу ветувачки.
Предивото со јадро Спандекс има висока технолошка содржина, строги барања за процесот на предење, одлична еластичност и еластична издржливост, плус добра пропустливост на воздухот, силна апсорпција на влага и други карактеристики, цената е околу двојно поголема од обичното предиво.
Во последниве години, со подобрувањето на животниот стандард на луѓето и промената на модата на потрошувачка, луѓето се стремат кон удобност и убавина во облеката и облеката, а вкусот на облеката дополнително се надградува. Примената и дозирањето на предиво со јадро (особено предиво со спандекс) во облека од висока класа Со постојано подобрување, нејзината цена дополнително ќе се зголемува, а изгледите на пазарот ќе продолжат да растат долго време.

Статус на залиха:
производ - Акрилно јадро предиво предиво

Акрилно јадро предиво предиво

Предивото со акрилно јадро е еден од најпопуларните видови предиво предиво со јадро во текстилната индустрија. Тој е со анти-пилинг, лесен и меки, светол сјај и заситена рака. Има мекост на памук, сјај на свила и ја отстранува влагата и дише. Заситеноста на ткаенината и удобноста погодна за кожата на предивото со акрилно јадро се многу добри. Погоден за есенски и зимски модни брендови, машка облека, женска облека, детска облека и други ткаенини.

Статус на залиха:
предиво од волна

Волнено предиво

Salud Style има фабрика за волна предиво во Кина. Ние користиме висококвалитетни материјали за производство на предиво од конусна волна за меѓународниот текстилен пазар. Имаме силна соработка со познати производители на волнена облека и со армиите на некои земји. Освен тоа, поседуваме фабрика за боење за боење предиво од волна, која ни овозможува 100% да го обезбедиме квалитетот.

Квалитетот на производот е секогаш наша главна грижа, нашата фабрика воведува опрема за предење без спој за јазли, така што висококвалитетното, лесно и мазно волнено предиво може да добие одличен квалитет на готовиот производ и перформанси на абење. Затоа, во текот на целата година доставуваме големи количини висококвалитетно волнено предиво до воените текстилни фабрики во неколку земји.

Предивото од конусна волна е широко користено во индустријата за производство на волнени производи и во производителот на зимска облека.

Статус на залиха:
производ-Најлонско предиво со висока растегливост FDY

Рециклирано најлонско предиво

Рециклираното најлонско предиво е еден вид еколошки предиво кое се произведува со рециклирање на отпад или искористени најлонски материјали. Како еден од доверливите и реномирани производители на предиво, Salud Style нуди висококвалитетно рециклирано најлонско предиво. Имаме огромно искуство во производство на рециклирано најлонско предиво со врвен квалитет на оваа платформа.

Нашето најлонско предиво кое е произведено со 100% отпаден материјал доаѓа со одлична цврстина, како и висока еластичност. Нашето произведено рециклирано најлонско предиво може да ни помогне да користиме помалку девствена нафта како извор на суровини. Дополнително, помага во пренасочувањето на отпадот и ги намалува емисиите на стакленички гасови поврзани со производството.

Статус на залиха:
производ-Најлонско предиво со висока растегливост FDY

Најлон 6 Предиво

Од јануари до декември 2019 година, кинеското предиво најлон 6 со вртење од повеќе од 50 вртења на метар увезе 1,530.8 тони, а вредноста на увозот беше 7.01 милиони американски долари; од јануари до декември 2019 година, се извезуваше кинеско најлон 6 предиво со вртење од повеќе од 50 вртења на метар. Количината е 1377.8 тони, а вредноста на извозот е 5.068 милиони американски долари.

Како добавувач на најлон 6 предиво, најлон 6 предиво произведено од нашата фабрика усвојува напредна производствена опрема и строга контрола на производството за да се осигури дека секој производ има униформа извртување, нема дамки од масло, еднообразно обликување и нема зглобови. Осигурајте се дека секој производ доставен до клиентите е најдобар.

Статус на залиха:
Предиво со пердуви (имитација на визон)

Предиво од пердуви

Salud Style е искусен снабдувач на предиво од пердуви. Нашето предиво од пердуви е составено од предиво од јадро и украсно предиво, а пердувите се распоредени во одредена насока. Поради насочената дистрибуција на пердувите, ткаенината изработена од мек сјај, површината изгледа полна, многу декоративен ефект и не е лесно да се фрли. Производите имаат добри перформанси на абење, силна заштита од топлина, може да се направат облека, капи, шалови, ракавици и така натаму, производите имаат добра перспектива на пазарот.

Статус на залиха:
Двојно покриено предиво

Двојно покриено предиво

Двојно покриеното предиво треба да го покрие надворешниот слој на јадрото предиво со 2 слоја надворешно предиво, а насоките на 2 слоја покривка се спротивни. По ваквиот третман, јадрото предиво е добро покриено, а изложениот феномен е релативно лесен. Бидејќи надворешното предиво го обвиткува јадрото предиво симетрично со спротивните агли на спиралата, еластичната сила на покриеното предиво е добро избалансирана и генерално, последователниот процес може да се обработи без да се направи третман. Процесот на предиво со двојно покривање е покомплициран, а цената на обработката е многу повисока од онаа на предивото со едно покривање. Во вистинското производство, типот на процесот на покривање треба сеопфатно да се земе предвид според барањата за изведба, употребата, нивото на технологија на производство и цената на чинење на ткаенината за покриеното предиво.

Предивото со двојна покривка најмногу се користи за плетени ткаенини кои бараат висока еластичност, а некои се користат за ткаени ткаенини. Тоа е идеално предиво за врвна тенка волна, ленени ткаенини, жакард двослојни плетени ткаенини и искривени плетени ткаенини.

Статус на залиха:
Единечно покриено предиво

Единечно покриено предиво

Имаме повеќе од 10 години искуство во производство на едно прекриено предиво. Ние сме еден од првите три големи производители на производи од единечно покриено предиво во Кина. Производната опрема во која инвестираме е на водечка позиција во земјава, а производите што ги произведуваме се извезуваат во Италија, САД, Србија, Чиле, Колумбија, Шри Ланка, Египет, Иран и други земји.

Еднообложеното предиво е покриено со слој од надворешно предиво на надворешниот слој на јадрото свилен спандекс. Најголемиот недостаток е тоа што предивото од јадрото е многу изложено. За време на обработката на последователниот процес, предивото со изложено јадро (обично предиво од спандекс) лесно се носи од машинските делови и се крши; или бојата станува жолта, леплива и силен пад и други појави, и произведува различни степени на контракција. Сепак, неговата цена е поевтина во однос на двојно покриено предиво. Едно покриено предиво главно се користи за еластични ткаенини како што се чорапи и плетена долна облека. 

Едно покриено предиво е широко користено во производствените индустрии на ткаени ткаенини, кружни ткаенини, искривени плетени ткаенини, панделки итн.

Статус на залиха:
Предиво со 4-производи

Основно откачено предиво

Јадрото предиво е нов тип на предиво направено од два или повеќе видови влакна. Во последниве години, се повеќе се користи во текстилната индустрија како замена за скапи природни влакна како волненото предиво. Сè повеќе брендови, исто така, постепено го прифаќаат предивото од јадрото, користејќи го за производство на облека.

Како производител на предиво предиво со јадро, ние самостојно развиваме и произведуваме различни видови од него, како што се предиво со јадро со висок вртење и предиво со предиво јадро од зајачка коса. Процесот на производство ги комбинира карактеристиките на различни предива, а производот може да симулира, па дури и да ги надмине перформансите на одредено влакно, со голема предност по цена. Во 10+ години развој, имаме акумулирано големо искуство во производството и можеме да препорачаме или развиеме соодветни спецификации за предиво со јадро според производствените потреби на клиентите.

Предивото со јадро се користи во индустријата за производство на трикотажа.

Статус на залиха:
производ-Најлонско предиво со висока растегливост FDY

Најлонско предиво со висока издржливост

Имаме повеќе од 10 години искуство во производство на најлонско предиво со висока издржливост DTY. Ние произведуваме најлон DTY со висока јачина и висока еластичност, што е многу популарно во текстилната индустрија. Работилницата е опремена со 50+ комплети напредна опрема за извртување DTY, што ни овозможува да го завршиме масовното производство на време и квалитетно. Нашиот производ од најлонско предиво со висока издржливост е далеку понапред во домашната продажба.

Овој производ е широко користен во индустријата за производство на цивилна облека со високи барања за цврстина и еластичност на предивото во исто време.

Статус на залиха:
производ-Најлонско предиво со висока растегливост FDY

Предиво со најлонско влакно

Предивото со најлонски влакно е еден вид хемиско предиво со добра отпорност на абење, висока јачина, мало собирање и добра апсорпција на вода. Тој е главно погоден за ткаенини за облека и индустриски ткаенини и други придружни производи. Забележителни карактеристики на најлонската нишка се високиот почетен модул и добрата цврстина, па затоа е широко користен во индустријата за гуми, платно и други гумени како материјали за скелет. Покрај тоа, неговата отпорност на абење во вода е особено извонредна, а исто така широко се користи во поморските кабли и производството на големи бродови.

Статус на залиха:
Најлонско монофиламентно предиво FDY

Најлонско монофиламентно предиво

Најлонското монофиламентно предиво е направено од најлонска суровина со загревање и предење. Тој е безбоен и транспарентен, па затоа го нарекуваат и стаклено најлонско предиво. Карактеристики: Овој производ има висока јачина, добра еластичност, брзи перформанси на сечење вода и добра мекост. Погоден е за риболов, ткаење на мрежи, ткаење, кадифени играчки, пластични проѕирни кеси, заштитни знаци, чипка, мрежи за правење хартија, конци за шиење, опрема за риболов, додатоци , играчки, конец за везење, ракотворби, перики, филтер ткаенина, впечатлива коса , јажиња, жичани обвивки, кабли за слушалки итн.

Статус на залиха:
Најлонско предиво со висока издржливост DTY

Најлон DTY

Ние користиме водечка во индустријата најлонска опрема за производство на DTY за производство на најлонско предиво со висока растегливост и со висока јачина и висока еластичност, што доби добра репутација во текстилната индустрија. Работилницата е опремена со повеќе од 60 комплети напредна опрема за вртење DTY, која овозможува брзо производство на приспособено предиво со голема растегливост и може да поддржи големи количества снабдување без полици.

Најлонското високо растегливо предиво е широко користено во преработувачката индустрија со високи барања за цврстина и еластичност на предивото во исто време.

Статус на залиха:
Прилагодено решение - 2-2

Најлон FDY

Salud Style користи најквалитетни суровини во светот и користи напредна технологија за производство на FDY за производство на производи од најлон FDY (најлон целосно исцртано предиво) со одлични перформанси на боење, отпорност на топлина и перформанси без деформација, стабилна финост и стабилен квалитет. Широко се користи во гаќички, костими за капење, скијачки костуми, долна облека од висока класа и други материјали за облека. Ткаенините направени од најлон FDY се чувствуваат мазни и меки на допир.

Статус на залиха:
Репродуцирајте видео за предење предиво со јадро

За нас Salud Style

Salud Style - Salud Industry (Dongguan) Co., Ltd – е еден од најголемите производители на текстилни предива во светот и првите три конкурентни претпријатија во текстилната индустрија во провинцијата Гуангдонг. Соединивме 30 познати фабрики за предиво и ја основаше најголемата алијанса за фабрика за предиво во Кина. Ние секогаш веруваме дека висококвалитетните материјали и напредните и високостандардни производни процеси ќе излезат со одлични производи. Сертифицирани сме со следните сертификати: OEKO-TEX STANDARD 100, ISO 9001: 2005, Global Recycled Standard, SGS и Alibaba Verified. Без разлика во која текстилна индустрија сте, тука можете да ги добиете вистинските и квалитетни производи од текстилно предиво. Имаме акумулирано 16-годишно искуство во производството на текстилно предиво, а нашите производи се извезуваат во земји низ целиот свет.

Како искусен добавувач на предиво за текстилната индустрија, помагаме да се промовира индустриската надградба на полето на предиво. Во 2010 година, Salud Style и локалната самоуправа заеднички основаа центар за истражување на текстилната суровина, кој беше широко загрижен и признат во текстилната индустрија, особено во индустријата за предиво.

Зошто да одберете Salud Style

At Salud Style, живееме според нашиот квалитет на текстилно предиво и техники на производство. Затоа бизнисите кои се занимаваат со производство на облека, ткаенини, медицински текстил, чевли, технички текстил, теписи, спортска опрема или трговија на големо со предиво се обраќаат кај нас кога им се потребни производи од предиво.
Со повеќе од 10 години искуство во работа со производители на текстил, а ние можеме да го специфицираме, дизајнираме и произведуваме совршениот производ од предиво за речиси секоја апликација. Прочитајте за да дознаете повеќе за нас и контактирајте не денес со прашање или барање за понуда за предиво за вашиот бизнис.

процес на предење предиво со јадро
0 тони/ден
Секој тип на предиво

Фокусирајте се на производството на текстилни предива

 • Salud Style специјализирана за истражување и развој, а произведуваме предиво предиво со јадро, мешано предиво, предиво од пердуви, најлонско предиво, прекриено предиво, волна предиво, полиестерско предиво и други производи од предиво.
 • Одличниот квалитет и конкурентната цена ни донесоа стабилни клиенти од целиот свет.
 • Имаме акумулирано 16-годишно искуство во производството на предиво.
конечниот јадро откачи предиво ја врати влагата
0 %
Пониска од официјалната влага

Фокусирајте се на Квалитетот

 • Тимот за производство го користи системот ERP за да управува со дизајнерите и работниците и да ги планира ресурсите на претпријатието.
 • Има целосен систем за управување од набавка на суровини до производство и проверка на квалитетот.
 • враќањето на влагата на обоеното предиво ќе биде 2% до 3% пониско од официјалното враќање на влагата.

Salud Style Лабораторија за боење
0 дена
Време на испорака

Решенија за извори и брза испорака

 • Како професионален производител на текстилни предива во Кина, Salud Style обезбедува консултанти добавувачи нагоре за вашите решенија за набавка на предиво.
 • Висока брзина, висок квалитет, строги стандарди за влага, перформанси со високи трошоци, без проблеми со квалитетот за да донесат повеќе скриени трошоци и време на испорака до вашето производство.
добредојде да ја посетите Salud Style фабрика за предиво предиво со јадро
0 луѓе
во тимот на меѓународниот пазар

Професионална услуга од експерти за предиво

 • Професионална логистичка соработка за да се обезбеди точна и навремена испорака на предиво.
 • Професионални техничари за текстилно предиво бесплатно за консултантски услуги за производство на вашите производи.
 • Професионален тим по продажбата редовно преку повратна посета на мрежата, во рок од 24 часа по брза реакција.
 • Нашите експерти за предиво ќе ви помогнат да го изберете вистинскиот тип и спецификација на предиво производ, што ќе им помогне на вашите текстилни производи да се истакнат меѓу конкурентите.
фабрика за волнени предива - 5
0 членови
во Алијансата за фабрика за предиво

Стабилен синџир на снабдување

 • Ние произведуваме предиво со јадро, најлонско предиво, прекриено предиво, предиво од пердуви, мешано предиво, волнено предиво и полиестерско предиво.
 • Од 21 април 2022 година, воспоставивме сојуз на фабрика за предиво со 30 врвни компании за производство на предиво во Кина.
 • Имаме повеќе доволна понуда за да се справиме со флуктуациите на цените на суровините од предивото.
salud style слика на клиентот
0 +
Клиенти ширум светот

Доверливи клиенти од целиот свет

 • Од 2006 година, работиме со стотици претпријатија во различни области.
 •  Имаме искусни инженери за производство на предиво кои ги разбираат барањата на различни индустрии за производи од предиво.
 • Имаме долгорочни кооперативни клиенти во облека, ткаенина, гуми, безбедносна опрема, лесна индустрија и други индустрии во повеќе од 40 земји.
Ви требаат повеќе информации за нашиот производ од предиво?

Индустриите со кои работевме

Како производител на предиво за текстилната индустрија, ние произведуваме предива за употреба во различни апликации, вклучително и производство на облека, мебел за домот и индустриски текстил. Нашите текстилни предива се достапни во широк спектар на бои и текстури, а ние постојано ја прошируваме нашата производна линија за да ги задоволиме потребите на нашите клиенти кои постојано се менуваат. Покрај производството на текстилни предива, нудиме и целосен опсег на услуги, вклучувајќи боење предиво, извртување на предиво и доработка на предиво. Посветени сме на нашите клиенти да им обезбедиме производи и услуги со највисок квалитет на располагање. Контактирајте не денес за да дознаете повеќе за нашите способности за производство на предиво.

Го започнавме нашиот бизнис со предиво во 2006 година со нашата фабрика основана во градот Донггуан, Кина. По долгогодишен развој, нашите производи од предиво со јадро заземаат 10% од кинескиот пазар. Во кинеската текстилна индустрија, Salud Style - Salud Industry (Dongguan) Co., Ltd – е една од највлијателните компании за производство на предиво во индустријата.

И сега, постигнавме стратешко партнерство со неколку различни видови фабрики за предиво во Кина и ги интегриравме ресурсите на индустриите за предиво нагоре и низводно. Во споредба со другите производители на предиво, ги имаме следните предности: имаме подоволна понуда за да се справиме со флуктуациите на цените на суровините за предиво, можеме да им обезбедиме на клиентите производи од предиво постабилно и континуирано.

индустриска област со која работиме

Индустриска зона

Видовите на предиво што се користат во индустриските области се со висока издржливост, поточно, тие обично се предиво од хемиски влакна, како што се најлонско предиво, полиестерско предиво, полипропиленско предиво итн.
фабрика за медицински текстил со која работиме

Производство на медицински текстил

Видовите на предиво што се користат во производството на медицински текстил се обично погодни за кожата и еластични. Затоа, медицинските текстилни материјали се секогаш памучно предиво, најлонско предиво и полиестерско предиво.
фабрика за облека со која работиме

Производство на облека

Видовите на предиво што се користат во производството на облека зависат од функционалноста и стилот на облеката. На пример, летната облека обично користи памучно предиво, полиестерско предиво, предиво од вискоза и така натаму, како суровини.
фабрика за ракавици со која работиме

Производство на ракавици

Најчесто користените предива за ракавици се следните: памучно предиво, полиестерско предиво, најлонско предиво, волнено предиво, акрилно предиво итн.
фабрика за ткаенини со која работиме

Производство на ткаенини

Речиси сите предива може да се преработат во ткаенини, а производството на ткаенина генерално зависи од функцијата и стилот на финалниот текстилен производ за да се одреди типот на предиво што се користи. На пример, често избира предиво од најлон или полиестер за да направи ткаенина за шатори.
фабрика за јаже за маски со која работиме

Производство на јаже за маски

Најчесто користените предива со јаже за маски се следните: памучно предиво, полиестерско предиво, најлонско предиво, прекриено предиво.
фабрика за ткаење со која работиме

Производство на ремени

Најчесто употребуваните предива со ткаенини се како што следува: памучна нишка, предиво од вискоза, коноп предиво, латекс предиво, најлонско предиво, полиестерско предиво, велонско предиво, полипропиленско предиво, предиво од оцетна киселина и златен и сребрен конец.
фабрика за џемпери со која работиме

Производство на џемпери

Предива за џемпери кои најчесто се користат се како што следува: волнено предиво, кашмир предиво, предиво од алпака волна, предиво од мохер, предиво од камила, памучно предиво, предиво од хесија, 100% акрилно предиво, акрилно мешано предиво, предиво од свила, итн.
фабрика за чорапи со која работиме

Производство на чорапи

Чорапите најчесто користени предива се како што следува: памучно предиво, акрилно мешано предиво од памук, предиво од вискоза, мешано предиво од свилено памучно предиво, волнено предиво, мешано предиво за коса од зајаци, мешано предиво од акрилна волна, полиестерско предиво, најлонско предиво предиво, итн. .
Ви требаат решенија за вашето текстилно производство?

Компаниите за производство на предиво со кои работиме

Сите наши текстилни предива се со врвен квалитет, како и достапни по разумна цена. Значи, дали барате доверлива компанија за производство на предиво за да го започнете вашиот следен проект? Salud Style може да ги исполни сите ваши потреби со огромната соработка на фабриките за текстилно предиво.

 Фабриките за текстилно предиво што Salud Style работи со:

Фабрика за мешано предиво

Мешаното предиво е едно од најпопуларните предива во текстилната индустрија. Тоа е еден вид предиво што содржи различни материјали како памук, како и полиестер. Бидејќи предивото има одлична издржливост, мешањето со синтетички материјал помага да се задржи формата и изгледот на готовиот предмет.

Мешаните предива се предива создадени со комбинирање на два или повеќе различни типови на влакна или предива за да се постигнат посакуваните карактеристики и естетика. Различни материјали нудат различни предности, вклучувајќи цврстина, топлина, брзо сушење, лесно перење и многу повеќе. Овој вид на предиво е претставен во широк спектар на оценки, текстури и живописни бои за да ги задоволи специфичните барања на секој клиент.

Во зависност од материјалите за производство, достапни се различни видови на мешани предива. Ова предиво има значително значење во текстилната индустрија. Бидејќи тие нудат разновидност на крајните потрошувачи за да ги исполнат нивните различни желби и актуелни модни трендови, тоа е исто така клучно за модерното текстилно претпријатие. Денес, производителите на мешани предиво сè уште се обидуваат и иновираат во производниот процес и односот на мешање, подобрувајќи ги перформансите на производите од мешано предиво и намалувајќи ги производствените трошоци.

Со користење на измешани предива, можете да создадете вредни добра кои служат за различни потреби, истовремено намалувајќи го времето и трошоците на компанијата. Како реномирана компанија за производители на предиво во Кина, произведуваме висококвалитетно мешано предиво во Salud Style. Овде, во нашата компанија, можете да набавите различни видови мешано предиво со врвен квалитет по разумна цена.

јадро преди предиво Фабрика

Како што сугерираше името, предивото со јадро има филамент на јадрото. Во одредена фаза од процесот на предење, нон-стоп сноп од полиестерски влакна е обвиткан во главен полиестер, како и во памучна обвивка за да се создаде ова предиво. Овој вид на предиво има двојна структура; обвивка и јадро.

За производство на предиво со јадро, основните влакна во основа се користат во обвивката. Од друга страна, континуирано влакно предиво се користи во јадрото влакно на предивото со јадро. Предивото со јадро ги подобрува практичните квалитети на материјалите, како што се силата, долговечноста и удобноста на растегнување. Задачата на производителот на предиво предиво со јадро е да ја најде вистинската комбинација на предиво за да произведе производ од предиво предиво со јадро што е со разумна цена и многу соодветен.

Предивото со јадро се намотува на соодветен контејнер, како што се калем, полицаец, како и кралска макара, со потребната должина. Една од фантастичните карактеристики на ова предиво е тоа што е многу поиздржливо од конвенционалното или обично предивото. Предивото со јадро, исто така, го минимизира бројот на скршени шевови.

Ова предиво доаѓа со неколку супериорни карактеристики што го прават идеална опција за различни апликации. Како водечки производител на предиво, на пазарот произведуваме висококвалитетно предиво предиво со јадро. Имаме неколкугодишно искуство во производство на предива со јадро. Затоа, стапете во контакт со нас ако барате најквалитетно предиво со јадро.

Фабрика за прекриени предиво

Покриеното предиво е вид на предиво кое се состои од најмалку неколку предива. Кога се зборува за покриено предиво, во суштина се мисли на предивата од еластан. Сепак, завиткувањето не се користи само на еластан; повремено, фините жици се навистина покриени.

Предивото може да се покрие поради една од двете причини. Додека се одржува изгледот на предивото од текстил, потребна е еластичност што обичното текстилно предиво не може да ја обезбеди. Ова е точно кога станува збор за покривање на еластан, во кој полиестерската ткаенина често се врти околу еластанската компонента.

Друга причина за покривање на предиво е да се скрие нешто. Ова често се случува при покривање на ситни жици. Додека јадрото сè уште ја обезбедува функционалноста, предивото што исто така е обвиткано околу нуди изглед. Покриените предива се достапни во различни типови, вклучувајќи единечна покривка, двојна покривка, воздушна покривка и многу повеќе.

Прекриените предива се широко користени во текстилната индустрија за производство на различни апликации. Долна облека, чорапи, облека без шевови и разновидни материјали за плетење и ткаење ги користат овие предива. Како водечки производител на предиво во Кина, произведуваме висококвалитетно покриено предиво. Затоа, контактирајте со нас и добијте најквалитетно прекриено предиво од која било количина.

Фабрика за предиво од пердуви

Предивото од пердуви е предиво со супериорен квалитет кое е широко развиено во последниве години. Пердувите се организирани на одреден начин, а конструкцијата е составена од украсно предиво како и од јадро предиво. Предивото од пердуви, исто така, се состои од плетен сегмент од мешано предиво што се намотува околу надворешниот периметар на јадрото предиво.

Ткаенината изработена од предиво од пердуви има одлична мекост, а површината на ткаенината изгледа полна. Дополнително, тие имаат пожелно влијание, а ова предиво е супериорно во однос на другите меки предиво бидејќи не ја губи брзо косата. Предиво од пердуви може да се користи за производство на различни видови на предиво од влакна.

Производителите на предиво од пердуви се концентрирани во провинцијата Џиангсу, Кина, а повеќето од нив користат најлонско предиво како суровина за производство на предиво од пердуви. Основната нишка на предивото од пердуви е плетениот ткаат на Најлон DTY, а украсното предиво на предивото од пердуви е воп обичниот ткаен со слободниот крај на продолжениот конец од Најлон FDY. Со развојот на процесот на производство на предиво од пердуви, некои производители на предиво од пердуви користат полиестерско предиво, предиво од вискоза и други видови предиво за производство на предиво од пердуви. Предивата од пердуви произведени со различни суровини од предиво ќе имаат различно чувство, јачина итн., но нивниот процес на производство е сличен.

Овој вид на предиво доаѓа со неколку ексклузивни карактеристики кои ги прават уникатни. Пазарот реагираше доста позитивно на предивото од пердуви, а побарувачката за него се зголемува на глобално ниво. Бидејќи ова предиво доаѓа со различни кориснички карактеристики, ткаенината направена од предиво од пердуви се користи за производство на неколку апликации.

Предивото од пердуви е многу омилено кај жените поради неговиот мазен допир и густата пената. Ова предиво е идеална опција за употреба во облека за есен и зима. Ако барате предиво од пердуви со врвен квалитет, тогаш можете да не контактирате. Ние произведуваме предиво од пердуви со врвен квалитет и го снабдуваме на продажба.

Фабрика за најлонско предиво

Изгледот и текстурата на неколку природни влакна може да се имитираат со користење на најлонско предиво, синтетичка супстанција. Ова предиво има фантастична репутација на отпорност на абење. Со цел да се зголеми цврстината, како и цврстината на облеката, ова предиво често се комбинира или испреплетува со други влакна.

Најлонското предиво има извонредно висока јачина и исто така робусни карактеристики на отпор. Двете најневеројатни придобивки на најлонското предиво се неговата висока јачина како и отпорноста на триење. Во споредба со полиестерското предиво, ова предиво нуди повеќе одлична хигроскопност и антистатички квалитети.

Бидејќи најлонското предиво доаѓа со ниска точка на топење, има слаба отпорност на топлина. Тој првенствено се користи за мешање или преплетување преку другите влакна во плетењето, како и во индустријата за свила. Текстурата на најлонското предиво е исклучително мазна, а гребењето не остава видливи траги од ноктите.

Кина е најголема најлон 6 предиво потрошувачки пазар. Нагорната суровина од најлон 6, лактам, може да биде самодоволна без увоз. Процесот на синтеза на главна серија и процесот на производство на најлонско предиво низводно се исто така многу зрели. Овде внатре Salud Style, работиме со највисоките производители на најлонско предиво, за производство и снабдување со одличен квалитет на најлонско предиво за продажба.

Фабрика за полиестерско предиво

Полиестерското предиво е првото и можеби е најдобриот избор во однос на синтетичкото предиво. Географски, текстилната индустрија се трансформираше благодарение на полиестерските предива. Едно од најдобрите предива, има многу карактеристики, како и лесно достапно. Овој вид на предиво е најистакнат производ од категоријата полиестер.

Полиестер првенствено се користи во текстилната индустрија за создавање полиестерски предива. Полиестерското предиво директно се користи во создавањето на над 40% од целиот полиестер. Се произведува со мешање на алкохол и киселина за започнување на верижни реакции, што резултира со повторена структура во периодични интервали. Често се користи за ткаење и плетење.

Полиестерските предива се достапни во различни нијанси. Волната често се заменува со полиестерско предиво поради нејзината топлина и цврстина. Дополнително, вообичаено се користи за плетење на предмети за домаќинството и облека за доенчиња и деца, а и двете бараат редовно перење.

Додека полиестерските предива често се перат во машина, прифатливи, топли и цврсти, ова предиво исто така има тенденција да се апчиња и нема исто ниво на дише како природните влакна. Во Кина, Salud Style е еден од врвните производители на полиестерско предиво. На светско ниво текстилен пазар, ние ја испорачуваме најдобрата услуга на големо за ова предиво.

Фабрика за предиво од волна

Волненото предиво е најмекото и најлесното предиво во текстилната индустрија. Вообичаено направено од потенки прамени на овча волна, овој вид на предиво е густо. Кога се врти волненото предиво, влакната се одржуваат лабаво и затоа добиваат само мала количина на вртење, доколку воопшто ги има.

Кога станува збор за плетење, волненото предиво е често првиот вид што ми паѓа на ум. Овие видови на предива се достапни во различни типови. Секој тип на предиво од волна доаѓа со ексклузивни карактеристики и функционалности. Волненото предиво е еден вид разноврсно предиво што можете да го користите за различни намени.

Потешките текстили се совршени за создавање топла зимска облека како што се палта, џемпери, здолништа и ќебиња. Дебели, суштински ткаени, како и плетени фустани се направени од волнено предиво. Поради неговата флексибилност, едноставна е за работа и одговара на различни дезени, вклучувајќи белезници, шалови, џемпери, плишани животни и чорапи.

Предењето на волненото предиво е многу важна производна алка во волнената текстилна индустрија и основата на целата волнена текстилна индустрија. Едноставно се фалсификува волната, а се нанесува и завршна обработка за дремење за да се обезбеди мека површина. Salud StyleПроизводителот на волнени предива е во првите 10 во Кина, а сите наши волнени предива се чисти, како и супериорни по квалитет. Ние користиме минимална обработка без груби хемикалии за да го зачуваме квалитетот на предивото.

Што има ново од Salud Style?

Продолжуваме да внимаваме на динамиката на индустријата за предиво и текстилната индустрија, за нашите производи да бидат конкурентни во секое време.

процес на обложување со предиво предиво
Евиденција за снабдување со предиво

Добавувач на текстилни предива за пазарот во Полска

Како снабдувач на текстилни предива за пазарот во Полска, ние снабдуваме предива со врвен квалитет што ги исполнуваат различните барања на текстилните производители во Полска.

јадро преде предиво предење
Текстилно знаење

Процес на производство на јадро предиво предиво

Во нашата фабрика за предиво предиво, производството на предиво со јадро е поделено на следниве процеси: отворање и чистење→ картонирање→ цртање→ скитање→ предење→ постобработка.

фабрика за волнени предива - 4
Евиденција за снабдување со предиво

Добавувач на текстилно предиво за бразилскиот пазар

Како снабдувач на текстилно предиво за бразилскиот пазар, очекуваме да продолжиме да го поддржуваме бразилскиот пазар за ткаенини и неговите клиенти во следните неколку години.

Текстилна изложба - Текспо Бразил
компанијата Вести

Salud Style ќе учествува на Texpo Brazil 2023

Salud Style го откри своето учество на Texpo Brazil, најголемата текстилна изложба во Јужна Америка, што се одржува од 21-ви до 23-ти јуни 2023 година во Бразил.

ЧПП - Најчесто поставувани прашања

Подолу се прикажани најчесто поставуваните прашања од нашите клиенти. Ако имате дополнителни прашања за нашата услуга или производ од текстилно предиво, не двоумете се да контактирате со нашите експерти за предиво.

За производи од предиво, обично, MOQ е 1000kg~3000kg по боја, доколку ви требаат 300~500kg по боја е исто така достапен.

Стандардно пакуваме 12 конуси предиво по пакување, и тоа е околу 1.3 кг по конус и околу 24 кг нето тежина по пакување.

 • Секако, картичката во боја е бесплатна, но треба да ја платите таксата за примерок за предиво.
 • Можете да го добиете примерокот од предиво без трошоци, под услов да ви треба мала количина примерок.

Зависи од земјата на дестинација, ако примерокот од предиво е околу 1 кг, нормалната такса за испорака е 60 ~ 100 американски долари.

Да. Прво можете да ги платите трошоците за испорака, кога ќе поставите голема нарачка, ние ќе ви ги вратиме примероците за испорака, што е еквивалентно на бесплатна испорака.

1~2 дена по добивањето на таксата за примерок и таксата за испорака.

Во зависност од земјата на дестинација, нормално е 5-7 дена да пристигнете.

 • Тоа е потврдено според вкупната количина и количината на секоја боја.
 • Нормално, потребни се 20 ~ 25 дена по добивањето на депозитот и завршувањето на потврдувањето на бојата.
 • Нашиот КК ќе го провери предивото со инструментот за тестирање на влажност.
 • Ќе резервираме одредена тежина при пакувањето за да ја спречиме разликата во тежината при пристигнувањето на одредишното пристаниште.
 • Продолжуваме двојно повеќе време за процесот на сушење од другата фабрика за предиво.
 • T/T: 30%T/70%T (плати го салдото пред пратката).
 • L/C: 30%T/70%T (платете го салдото со копија од товарниот лист).

Да, но тоа ќе ги зголеми трошоците за транспорт и трошоците за пакување, а кабинет од 40 HQ може да собере само 16 тони (22~24 тони во вреќи).

Да, но најдобро е да ја изберете бојата на нашата картичка во боја. Ако сакате да изберете други бои, за да ја обезбедите истата боја, обидете се да го изберете бројот на картичката во боја на Pantone.

Да, можеме да соработуваме со вас на кој било начин што ви треба за да фотографираме, но ве молиме посочете го тоа пред да започнете со пакувањето.

Се разбира, можеме да ги испечатиме внатрешните (внатрешниот ѕид на конусот од предивото) и надворешните етикети за вас според вашите барања и да ви ги испратиме на потврда.

Да. Можеме да направиме детални фотографии од кабинетите и да ви ги испратиме според вашите барања при испорака.

Salud Style е една од водечките и сигурни компании за текстилно предиво во Кина. Нашите предива се достапни за големопродажба по разумна цена. Значи, стапете во контакт со нас ако барате познат производител на предиво во Кина.

Ајде да стапиме во контакт
Контактирајте со нас денес! Без разлика каде сте, нашите експерти ќе го обезбедат вистинското решение за вашите потреби за предиво.
Ќе ви одговориме во рок од еден работен ден.
Контактирајте го тимот за продажба
ПОКАНА

Возбудени сме да го објавиме тоа Salud Style ќе бидат изложени на претстојниот саем во Сао Паоло, Бразил од Јуни 19-21, 2023. Дојдете да не посетите на Штанд P225, сала 5 at Изложбен и конгресен центар во Сао Паоло. Ве очекуваме таму!

salud style логото
Трговски саем во Кина (Бразил) 2023 година
Јуни 19-21, 2023
Штанд P225, сала 5
Адреса на изложбата: Rodovia dos Imigrantes, km 1.5 cep 04329 900 - Сао Паоло - СП

Пораката е успешно испратена

Ви благодариме за вашиот интерес за нашиот производ!

Вашата порака беше успешно испратена до нашиот менаџер за продажба. Ќе ви одговориме во рок од работен ден. Искрено се надевам дека ќе соработуваме со вас!