Të jesh më i miri
PRODHUESI I fijeve

Produktet tona

Aktualisht, llojet e fijeve të prodhuara dhe të furnizuara nga kompania mbulojnë fije najloni, fije të tjerrë me bërthamë, fije të përziera, fije pupla, fije të mbuluara, fije leshi dhe fije poliesteri. Ne ofrojmë zgjidhje me porosi si shërbimi R&D dhe shërbimi ODM & OEM, dhe ne përpiqemi të jemi prodhuesi kryesor i industrisë së fijeve, duke qenë një i besueshëm furnizuesi i fijeve për klientët tanë globalë.

Fije PBT

Fije PBT

Si një zëvendësim për fijet elastik, fijet PBT janë shumë më të lira se fijet elastik. Kërkesa për fije PBT në rajonin e Azi-Paqësorit është rritur. Që nga viti 2016, kërkesa për fije PBT në rajonin Azi-Paqësor është rritur me më shumë se 30% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Salud Style është një nga prodhuesit më të mëdhenj të fijeve PBT në Kinë.

Vitet e fundit, filli PBT ka marrë një vëmendje të gjerë në industrinë e tekstilit dhe është përdorur gjerësisht në fusha të ndryshme, veçanërisht për veshje sportive, pantyhose, veshje bodybuilding, rroba xhins elastike dhe fasha në aplikime mjekësore. Tekstile elastike konturore.

Statusi i inventarit:
poliester FDY

Poliestër FDY

Salud StyleBaza e prodhimit të poliesterit FDY u krijua në mars 2010, duke mbuluar një sipërfaqe prej më shumë se 1,000 hektarë. Aktualisht, fabrika prodhon kryesisht poliestër FDY të specifikimeve të ndryshme, të cilat mund të përpunohen në produkte të ndryshme tekstili të reja dhe përdoren gjerësisht në lodra prej pelushi, veshje, ambiente të brendshme automobilistike, kujdes mjekësor dhe fusha të tjera.

Si një prodhues me përvojë poliesteri FDY, ne kemi formuar një sistem relativisht të plotë të zhvillimit dhe aplikimit të produktit; Duke krijuar një qendër testimi tekstili për ndërmarrjet, ne kemi ofruar një mbështetje të fortë për ndërmarrjet për të prodhuar produkte me cilësi të lartë poliestër FDY dhe inovacion të vazhdueshëm të produkteve.

Statusi i inventarit:
Poliestër POY

Poliestër POY

poliestër poy është një poliestër i orientuar paraprakisht fije ( shpejtësi e lartë tjerrje ), e cila duhet të shtrihet dhe deformohet nga një makinë teksturuese për të bërë poliestër DTY. Kjo është përdorur gjerësisht in tekstiledhe poliester poy nuk është përdoret drejtpërdrejt për thurje.

Sipas statistikave dhe parashikimeve, shitjet e tregut global të fijeve të para-orientuara nga poliesteri do të arrijnë 211 miliardë dollarë amerikanë në 2021 dhe pritet të arrijnë në 332.8 miliardë dollarë amerikanë në 2028. Rajoni i shkallës së rritjes vjetore të përbërë (CAGR) për periudhën 2022 -2028 është 5.9%.

Si prodhues poliesteri POY, ne furnizojmë çdo vit në botë mbi 3000 ton poliestër POY me cilësi të lartë, kryesisht për prodhimin e fijeve me teksturë: por edhe për thurjen e pëlhurave me dredha dhe deformime.

Statusi i inventarit:
Fije të përziera akrilike

Fije të përziera akrilike

Si prodhues i fijeve të përziera akrilike, ne jemi të ngazëllyer t'u ofrojmë klientëve tanë një fije të përzier akrilike me cilësi të lartë që është e përkryer për thurje dhe projekte të tjera tekstile. Jonë fabrika e fijeve të përziera përdor teknologjitë dhe proceset më të fundit për të krijuar një fije të përzier akrilike që është sa e qëndrueshme dhe e butë.

Fijet e përziera akrilike marrin frymë dhe mbajnë mirë nxehtësinë. Është më e lirë se fill leshi dhe ka performancë më të mirë se fijet e leshit. Ka një gamë të gjerë aplikimesh në fushën e tekstilit.

Statusi i inventarit:
poliester dty

Poliestër DTY

Fijet me teksturë të tërhequr (DTY) është një lloj fije deformuese e fibrës kimike poliestër. Është bërë nga feta poliester (PET) si lëndë e parë, duke përdorur tjerrje me shpejtësi të lartë fije paraorientimi poliester (POY), dhe më pas përpunohet duke vizatuar dhe përdredhur. Ka karakteristikat e procesit të shkurtër, efikasitetit të lartë dhe cilësisë së mirë.

Salud Style është një prodhuesi më i mirë i poliestër DTY në Kinë, me një prodhim vjetor prej 50,000 ton, cilësi të besueshme, çmim të arsyeshëm dhe shpejtësi të shpejtë prodhimi. Produkti ka elasticitet të mirë, ndjesi të mirë të duarve, cilësi të qëndrueshme, jo të lehtë për t'u çngjyrosur, tension të fortë, ngjyrosje uniforme, ngjyrë të ndritshme dhe specifikime të plota. Produkti mund të jetë i endur, ose i endur me mëndafsh, pambuk, fije fije mëndafshi dhe fibra të tjera, mund të bëhet në pëlhura elastike dhe lloje të ndryshme të pëlhurave të rrudhosura, pëlhura të bëra me stil unik.

Statusi i inventarit:
Fije me filament poliestër

Fije me filament poliestër

Fijet e filamentit poliestër janë një filament i bërë nga poliesteri. Poliesteri është një shumëllojshmëri e rëndësishme e fibrave sintetike. Përbëhet nga acidi tereftalik i pastruar (PTA) ose dimetil tereftalati (DMT) dhe etilen glikol (MEG) përmes esterifikimit ose transesterifikimit dhe polikondensimit. Polimeri i lartë me formimin e fibrave i marrë nga reaksioni - polietileni tereftalat (PET), është një fibër e prodhuar nga tjerrja dhe pas-përpunimi. I ashtuquajturi filament poliesteri është një filament me një gjatësi prej më shumë se një kilometër, dhe filamenti është i mbështjellë në një grup.

Statusi i inventarit:
Najloni POY

Najloni POY

Nylon POY i referohet fillit të orientuar paraprakisht me najlon 6, i cili është një fije fije kimike e tërhequr jo plotësisht, shkalla e orientimit të të cilit e marrë nga tjerrja me shpejtësi të lartë është midis fillit të paorientuar dhe fillit të tërhequr. Najlon POY përdoret shpesh si një fije speciale për fije me teksturë najloni (DTY) , dhe najloni DTY përdoret kryesisht për thurjen e çorapeve, të brendshmeve dhe veshjeve të tjera.

SaludStyle është një prodhues najloni POY me një prodhim vjetor prej 60,000 tonësh. Ne përdorim shpejtësinë më të mirë të tjerrjes dhe mbështjelljes për të siguruar që forca e thyerjes së produkteve të najlonit POY të arrijë standardin.

Statusi i inventarit:
fije pendë 4 cm

Fije pendë 4.0 cm

Salud style prodhon produkte me cilësi të lartë që çdo klient i vlerëson. Ne kemi qenë një përvojë prodhuesi i fijeve të puplave. Midis prodhimit tonë të fijeve me pendë, ekziston gjithashtu një fije pendë 4.0 cm. Ekipi ynë hulumtues ka mjaft përvojë në gjetjen e fijeve më të reja të puplave. Pa përpjekjet e ekipit të prodhimit, Salud Style nuk mund të jetë në të njëjtin pozicion tani.

Statusi i inventarit:
Luaj video rreth tjerrjes së fijeve të tjerrë me bërthamë

Rreth Nesh Salud Style

Salud Style – Salud Industry (Dongguan) Co., Ltd – është një nga prodhuesit më të mëdhenj të fijeve në botë dhe tre ndërmarrjet më konkurruese në industrinë e tekstilit në Provincën Guangdong. Kemi bashkuar 30 të njohur fabrikat e fijeve dhe themeloi aleancën më të madhe të fabrikës së fijeve në Kinë. Ne gjithmonë besojmë se materialet me cilësi të lartë dhe proceset e prodhimit të avancuara dhe me standarde të larta do të dalin me produkte të shkëlqyera. Ne jemi një prodhues fijesh me certifikatat e mëposhtme: OEKO-TEX STANDARD 100, ISO 9001: 2005, Global Recycled Standard, SGS dhe Alibaba Verified. Pavarësisht se në cilën industri tekstile jeni, ju mund të merrni produktet e duhura dhe me cilësi të lartë të fijeve këtu. Ne kemi akumuluar 16 vjet përvojë në prodhimin e fijeve dhe produktet tona eksportohen në vendet në të gjithë botën.

Si prodhues me përvojë të fijeve, ne ndihmojmë në promovimin e përmirësimit industrial të fushës së fijeve. ne vitin 2010, Salud Style dhe qeveria vendore themeluan së bashku një qendër kërkimore për lëndët e para të tekstilit, e cila ka qenë e interesuar dhe e njohur gjerësisht në industrinë e tekstilit, veçanërisht në industrinë e fijeve.

Pse Zgjidhni Salud Style

At Salud Style, ne jetojmë me cilësinë tonë të fijeve dhe teknikat e prodhimit. Kjo është arsyeja pse bizneset e përfshira në prodhimin e veshjeve, pëlhurave, tekstileve mjekësore, këpucëve, tekstileve teknike, qilimave, pajisjeve sportive ose me shumicë të fijeve na drejtohen kur kanë nevojë për produkte fije.
Me mbi 10 vjet përvojë pune me prodhues të tekstilit të mëdhenj dhe të vegjël, ne mund të specifikojmë, projektojmë dhe prodhojmë produktin e përsosur të fijeve për pothuajse çdo aplikim. Lexoni për të mësuar më shumë rreth nesh dhe na kontaktoni sot me një pyetje ose kërkesë për një ofertë fijesh për biznesin tuaj.

procesi i tjerrjes së fijeve të tjerrura me bërthamë

Përqendrohuni në prodhimin e fijeve

 • Salud Style e specializuar në Kërkimin dhe Zhvillimin dhe prodhimin e fijeve të petura me bazë, fijeve të përziera, fijeve të puplave, fijeve të najlonit, fijeve të mbuluara, fijeve të leshit, fijeve poliestër dhe produkteve të tjera të fijeve.
 • Cilësia e shkëlqyer dhe çmimi konkurrues na kanë sjellë klientë të qëndrueshëm nga e gjithë bota.
 • Ne kemi grumbulluar 16 vjet përvojë në prodhimin e fijeve.
0 ton/ditë
Çdo lloj fije
Rifitimi i lagështisë së fijeve të fijeve të bërthamës përfundimtare

Përqendrohuni në Cilësi

 • Ekipi i prodhimit përdor sistemin ERP për të menaxhuar projektuesit dhe punëtorët dhe për të planifikuar burimet e ndërmarrjes.
 • Ekziston një sistem i plotë menaxhimi që nga prokurimi i lëndëve të para deri te prodhimi dhe inspektimi i cilësisë.
 • rifitimi i lagështisë së fillit të lyer do të jetë 2% deri në 3% më i ulët se rifitimi zyrtar i lagështisë.

0 %
Më e ulët se lagështia zyrtare
Salud Style Laboratori i ngjyrosjes

Zgjidhje ndihmuese dhe shpërndarje të shpejtë

 • Si një prodhues profesionist kinez i fijeve, Salud Style ofron konsulentë furnizues në rrjedhën e sipërme për zgjidhjet tuaja të burimit të fijeve.
 • Shpejtësi e lartë, cilësi e lartë, standarde strikte lagështie, performancë me kosto të lartë, pa probleme cilësore për të sjellë më shumë kosto të fshehura dhe kohë dorëzimi në prodhimin tuaj.
0 ditë
Koha e dorëzimit
mirëpritur të vizitoni Salud Style fabrika e fijeve të tjerrë me bërthamë

Shërbim profesional nga ekspertë të fijeve

 • Bashkëpunim profesional logjistik për të siguruar shpërndarjen e saktë dhe në kohë të fijeve.
 • Teknikë profesionistë të fijeve pa pagesë për shërbimet e konsulencës për prodhimin e produktit tuaj.
 • Ekipi profesional pas shitjes rregullisht përmes vizitës së kthimit të rrjetit, brenda 24 orëve nga reagimi i shpejtë.
 • Ekspertët tanë të fijeve do t'ju ndihmojnë të zgjidhni llojin dhe specifikimin e duhur të produktit të fijeve, gjë që do t'i ndihmojë produktet tuaja të tekstilit të dallohen midis konkurrentëve.
0 njerëz
në Ekipin e Tregut Ndërkombëtar
Fabrika e fijeve të leshit - 5

Zinxhiri i qëndrueshëm i furnizimit

 • Ne prodhojmë fije të petura me bërthamë, fije najloni, fije të mbuluara, fije pupla, fije të përziera, fije leshi dhe fije poliestër.
 • Që nga 21 prilli 2022, ne kemi krijuar një aleancë të fabrikës së fijeve me 30 prodhuesit kryesorë të fijeve në Kinë.
 • Ne kemi furnizim më të mjaftueshëm për të përballuar luhatjet e çmimeve të lëndëve të para të fijeve
0 Anëtarët
në Aleancën e Fabrikës së Fijeve
salud style fotografia e klientit

I besuar nga klientët në mbarë botën

 • Që nga viti 2006, ne kemi punuar me qindra ndërmarrje në fusha të ndryshme.
 •  Ne kemi inxhinierë me përvojë të prodhimit të fijeve të cilët kuptojnë kërkesat e industrive të ndryshme për produktet e fijeve.
 • Ne kemi klientë bashkëpunues afatgjatë në veshje, pëlhurë, goma, pajisje sigurie, industri të lehtë dhe industri të tjera në më shumë se 40 vende
0 +
Klientë në mbarë botën
Keni nevojë për më shumë informacione rreth produktit tonë të fijeve?

Ne jemi një prodhues fijesh për industrinë e tekstilit. Ne prodhojmë fije për përdorim në një sërë aplikimesh, duke përfshirë prodhimin e veshjeve, mobilimin e shtëpisë dhe tekstilet industriale. Fijet tona janë të disponueshme në një gamë të gjerë ngjyrash dhe tekstesh, dhe ne po zgjerojmë vazhdimisht linjën tonë të produkteve për të përmbushur nevojat gjithnjë në ndryshim të klientëve tanë. Përveç prodhimit të fijeve, ne ofrojmë gjithashtu një gamë të plotë shërbimesh, duke përfshirë ngjyrosjen e fijeve, përdredhjen e fijeve dhe përfundimin e fijeve. Ne jemi të përkushtuar t'u ofrojmë klientëve tanë produkte dhe shërbime të cilësisë më të lartë në dispozicion. Na kontaktoni sot për të mësuar më shumë rreth aftësive tona të prodhimit të fijeve.

Ne filluam biznesin tonë të fijeve në 2006 me fabrikën tonë të themeluar në qytetin Dongguan, Kinë. Pas vitesh zhvillimi, produktet tona të fijeve të dredhura me bërthama zënë 10% të tregut kinez. Në industrinë e tekstilit të Kinës, Salud Style – Salud Industry (Dongguan) Co., Ltd – është një nga prodhuesit më me ndikim të fijeve në industri.

Dhe tani, ne kemi arritur një partneritet strategjik me disa lloje të ndryshme fabrikash të fijeve në Kinë dhe kemi integruar burimet e industrive të fijeve në rrjedhën e sipërme dhe të poshtme. Krahasuar me prodhuesit e tjerë të fijeve, ne kemi përparësitë e mëposhtme: kemi furnizim më të mjaftueshëm për të përballuar luhatjet e çmimeve të lëndëve të para të fijeve, mund t'u ofrojmë klientëve produkte fije më të qëndrueshme dhe të vazhdueshme.

fabrika e çorapeve me të cilën punojmë

Prodhim çorape

Çorapet e fijeve të përdorura zakonisht janë si më poshtë: fije pambuku, fije pambuku akrilik të përzier, fije fije artificiale, fije pambuku mëndafshi, fije leshi, fije leshi të përzier, fije leshi akrilik, fije poliesteri, fije najloni,

fabrika e trikove me te cilen punojme

Prodhim triko

Trikot, fijet e përdorura zakonisht janë si më poshtë: fije leshi, fije kashmiri, fije leshi alpaka, fije mohair, fije deveje, fije pambuku, fije hesian, fije 100% akrilike, fije akrilike të përziera, fije mëndafshi, etj.

fabrika e rripave të rrjetës me të cilën punojmë

Prodhimi i rripave të trashë pëlhure

Fijet e përdorura zakonisht janë si më poshtë: fije pambuku, fije viskoze, fije kërpi, fije lateksi, fije najloni, fije poliesteri, fije velon, fije polipropileni, fije acidi acetik dhe fije ari dhe argjendi.

fabrika e litarit të maskave me të cilën punojmë

Prodhimi i litarit të maskave

Fijet e përdorura zakonisht me litar maskash janë si më poshtë: fije pambuku, fije poliesteri, fije najloni, fije të mbuluara.

Prodhuesit e fijeve me të cilët punojmë

Si kompania kryesore prodhuese e fijeve në Kinë, Salud Style prodhon lloje të ndryshme të fijeve. Këtu brenda Salud Style, ne kemi disa fije, duke përfshirë fije të përziera, fije të tjerrë me bërthamë, fije leshi, fije poliesteri dhe shumë më tepër. Të gjitha fijet tona janë të cilësisë premium si dhe të disponueshme me një çmim të arsyeshëm.

Pra, po kërkoni një kompani të besueshme prodhuese të fijeve për të filluar projektin tuaj të ardhshëm? Salud Style mund të përmbushë të gjitha nevojat tuaja me bashkëpunimin e gjerë të prodhuesve të fijeve.

 Prodhuesit e fijeve që Salud Style punon me:

Prodhuesi i fijeve bërthamore

Siç sugjeroi emri, filli i tjerrë me bërthamë ka një fije bërthamore. Në një fazë të procesit të tjerrjes, një tufë filamentesh pa ndalesë me fibra poliesteri mbështillet me një poliestër bazë si dhe me një mbështjellës pambuku për të krijuar këtë fije. Ky lloj fije ka një strukturë të dyfishtë; këllëf dhe bërthamë.

Për prodhimin e fijeve të tjerrë me bërthamë, fijet kryesore përdoren kryesisht në mbulimin e këllëfës. Nga ana tjetër, fijet e vazhdueshme të filamentit përdoren në filamentin bazë të fijeve të tjerrë me bërthamë. Fijet e dredhura nga bërthama përmirësojnë cilësitë praktike të materialeve, si forca, jetëgjatësia dhe rehatia e shtrirjes. Detyra e prodhuesit të fijeve të tjerrë me bërthamë është të gjejë kombinimin e duhur të fijeve për të prodhuar një produkt fije të tjerrë me bërthamë me çmim të arsyeshëm dhe shumë të përshtatshëm.

Fije e tjerrë me bërthamë mbështillet në një enë të përshtatshme, si bobina, polic, si dhe bobinë mbret, me gjatësinë e nevojshme. Një nga karakteristikat fantastike të këtij fije është se është shumë më i qëndrueshëm se fijet konvencionale ose të tjerrë në mënyrë tipike. Fijet e tjerrë me bërthamë gjithashtu minimizojnë numrin e qepjeve të thyera.

Ky fije vjen me disa karakteristika superiore që e bëjnë atë një opsion ideal për aplikime të ndryshme. Si prodhuesi kryesor i fijeve, ne prodhojmë në treg fije të tjerrë me bërthamë me cilësi të lartë. Ne kemi disa vite përvojë në prodhimin e fijeve të tjerrë me bërthamë. Pra, kontaktoni me ne nëse jeni duke kërkuar për fije me cilësi më të mirë.

Prodhuesi i fijeve të përziera

Fijet e përziera janë një nga fijet më të njohura në industrinë e tekstilit. Është një lloj fije që përmban materiale të ndryshme si pambuku dhe poliestër. Për shkak se filli ka qëndrueshmëri të shkëlqyer, përzierja e tij me material sintetik ndihmon në ruajtjen e formës dhe pamjes së artikullit të përfunduar.

Fijet e përziera janë fije të krijuara nga kombinimi i dy ose më shumë llojeve të ndryshme të fibrave ose fijeve për të arritur karakteristikat dhe estetikën e dëshiruar. Materialet e ndryshme ofrojnë përfitime të ndryshme, duke përfshirë qëndrueshmërinë, ngrohtësinë, tharjen e shpejtë, lehtësinë e larjes dhe më shumë. Ky lloj fije prezantohet në një gamë të gjerë klasash, teksturash dhe ngjyrash të gjalla për të përmbushur kërkesat specifike të çdo klienti.

Në varësi të materialeve të prodhimit, ekzistojnë lloje të ndryshme të fijeve të përziera. Ky fije ka një rëndësi të konsiderueshme në industrinë e tekstilit. Për shkak se ato ofrojnë diversitet për konsumatorët fundorë për të përmbushur dëshirat e tyre të ndryshme dhe tendencat aktuale të modës, është gjithashtu thelbësore për ndërmarrjen moderne të tekstilit. Sot, prodhuesit e fijeve të përziera janë ende duke u përpjekur dhe inovuar në procesin e prodhimit dhe raportin e përzierjes, duke përmirësuar performancën e produkteve të fijeve të përziera dhe duke ulur kostot e prodhimit.

Duke përdorur fije të përziera, ju mund të krijoni mallra të vlefshme që u shërbejnë nevojave të ndryshme duke reduktuar kohën dhe koston e kompanisë. Si një kompani e njohur prodhuese e fijeve në Kinë, ne prodhojmë fije të përziera me cilësi të lartë në Salud Style. Këtu në kompaninë tonë, ju mund të merrni lloje të ndryshme të fijeve të përziera me cilësi premium me një kosto të arsyeshme.

Prodhuesi i fijeve të puplave

Fijet me pendë janë një fije me cilësi të lartë që është zhvilluar gjerësisht vitet e fundit. Pendët janë të organizuara në një mënyrë të veçantë, dhe konstruksioni përbëhet nga fije dekorative si dhe fije bërthamore. Fijet e puplave gjithashtu përbëhen nga një segment i thurur i fijeve të përziera që janë mbështjellë rreth perimetrit të jashtëm të një fije bërthamore.

Pëlhura e bërë nga fill pupla ka butësi të shkëlqyer si dhe sipërfaqja e rrobës duket e trashë. Për më tepër, ato kanë një ndikim të dëshirueshëm dhe ky fije është superior ndaj fijeve të tjera me gëzof pasi nuk i humbet shpejt flokët. Fijet me pendë mund të përdoren për të prodhuar lloje të ndryshme të fijeve.

Prodhuesit e fijeve me pendë janë të përqendruar në provincën Jiangsu, Kinë, dhe shumica e tyre përdorin fije najloni si lëndë të parë për të bërë fije pupla. Fije bërthamë e fillit të puplave është endja e gërshetuar e Najloni DTY, dhe filli dekorativ i fillit të puplave është endja e thjeshtë e deformuar me skajin e lirë të fillit zgjatues të Najloni FDY. Me zhvillimin e procesit të prodhimit të fijeve të puplave, disa prodhues të fijeve të puplave përdorin fije poliesteri, fije viskoze dhe lloje të tjera të fijeve për të prodhuar fije pendë. Fijet me pupla të prodhuara me lëndë të para të ndryshme të fijeve do të kenë ndjesi, forcë, etj., por procesi i prodhimit të tyre është i ngjashëm.

Ky lloj fije vjen me disa veçori ekskluzive që i bëjnë ato unike. Tregu i është përgjigjur mjaft favorshëm fijeve të puplave dhe kërkesa për të po rritet globalisht. Meqenëse ky fije vjen me veçori të ndryshme miqësore për përdoruesit, pëlhura e bërë nga fije pendë përdoret për të prodhuar disa aplikacione.

Fijet e puplave janë shumë të pëlqyera nga gratë për shkak të prekjes së saj të lëmuar dhe pushit të trashë. Ky fije është një opsion ideal për t'u përdorur në veshje për vjeshtë dhe dimër. Nëse jeni duke kërkuar për fije pupla të cilësisë premium, atëherë mund të na kontaktoni. Ne prodhojmë fije pendë me cilësi të lartë dhe e furnizojmë atë për shitje.

Prodhuesi i fijeve të najlonit

Pamja dhe struktura e disa fibrave natyrale mund të imitohen duke përdorur fije najloni, një substancë sintetike. Ky fije ka një reputacion fantastik për rezistencë ndaj konsumit. Për të rritur forcën dhe qëndrueshmërinë e veshjes, ky fije shpesh kombinohet ose ndërthuret me fibra të tjera.

Fijet e najlonit kanë një forcë të shkëlqyeshme të lartë dhe gjithashtu karakteristika të qëndrueshme të rezistencës. Dy përfitimet më të pabesueshme të fijeve të najlonit janë forca e lartë si dhe rezistenca ndaj gërryerjes. Krahasuar me fillin poliestër, ky fije ofron higroskopi më të shkëlqyer dhe cilësi antistatike.

Meqenëse filli najloni vjen me një pikë të ulët shkrirjeje, ai ka rezistencë të dobët ndaj nxehtësisë. Përdoret kryesisht për përzierjen ose ndërthurjen e fibrave të tjera në industrinë e thurjes dhe të mëndafshit. Struktura e fijeve të najlonit është jashtëzakonisht e lëmuar dhe gërvishtja nuk lë shenja të dukshme të shenjave të thonjve.

Kina është më e madhja fije najloni 6 tregun e konsumit. Lënda e parë e sipërme e najlonit 6, laktami, mund të jetë e vetë-mjaftueshme pa importuar. Procesi i sintezës masterbatch dhe procesi i prodhimit të fijeve të najlonit në rrjedhën e poshtme janë gjithashtu shumë të pjekur. Këtu brenda Salud Style, ne punojmë me prodhuesit e fijeve najloni të nivelit të lartë, për të prodhuar dhe furnizuar për shitje fije najloni me cilësi të shkëlqyer.

Prodhuesi i fijeve të leshit

Fijet e leshit janë fijet më të buta dhe më të lehta në industrinë e tekstilit. Zakonisht i bërë nga fijet më të holla të leshit të deleve, ky lloj fije është i trashë. Gjatë tjerrjes së fijeve të leshit, fijet mbahen lirshëm dhe për këtë arsye i jepet vetëm një dredhje e vogël, nëse ka fare.

Kur i referohet thurjes, filli i leshit është shpesh lloji i parë që ju vjen në mendje. Këto lloje të fijeve janë në dispozicion në lloje të ndryshme. Çdo lloj fije leshi vjen me veçori dhe funksionalitete ekskluzive. Fijet e leshit janë një lloj fije e gjithanshme që mund ta përdorni për qëllime të ndryshme.

Tekstilet më të rënda janë perfekte për krijimin e veshjeve të ngrohta dimërore si pallto, pulovra, funde dhe batanije. Veshja e trashë, e madhe e endur, si dhe e thurura është bërë nga fije leshi. Për shkak të fleksibilitetit të tij, është i thjeshtë për t'u punuar dhe i përshtatshëm për modele të ndryshme, duke përfshirë dorashka, shalle, pulovra, kafshë pellushi dhe çorape.

Tjerrja e fijeve të leshit është një hallkë shumë e rëndësishme prodhuese në industrinë e tekstilit të leshit dhe themeli i të gjithë industrisë së tekstilit të leshit. Është e thjeshtë për t'u falsifikuar leshi, si dhe aplikohet një përfundim me dremitje për të siguruar një sipërfaqe të butë. Salud StyleProdhuesi i fijeve të leshit është në top 10 në Kinë, dhe të gjitha fijet tona të leshit janë të pastra si dhe superiore në cilësi. Ne përdorim përpunim minimal pa kimikate të ashpra për të ruajtur cilësinë e fijeve.

Prodhuesi i fijeve të mbuluara

Fije e mbuluar është një lloj fije që përbëhet nga të paktën disa fije. Kur diskutohet për fijet e mbuluara, fijet e elastanit janë në thelb ajo që nënkuptohet. Megjithatë, mbështjellja nuk përdoret vetëm në elastan; herë pas here, telat e imët mbulohen me të vërtetë.

Fijet mund të mbulohen për një nga dy arsyet. Ndërsa ruhet pamja e fijeve të tekstilit, kërkohet një elasticitet që fijet e zakonshme të tekstilit nuk mund ta ofrojnë. Kjo është e vërtetë kur bëhet fjalë për mbulimin e elastanit, në të cilin pëlhura poliester shpesh përdredhet rreth përbërësit të elastanit.

Një arsye tjetër për të mbuluar një fije është për të fshehur diçka. Kjo ndodh shpesh kur mbulohen telat e vegjël. Ndërsa bërthama ende ofron funksionalitetin, fijet që janë gjithashtu të mbështjellura rrethojnë ofrojnë pamjen. Fijet e mbuluara janë të disponueshme në lloje të ndryshme, duke përfshirë mbulesë të vetme, mbulesë të dyfishtë, mbulesë ajri dhe më shumë.

Fijet e mbuluara përdoren gjerësisht në industrinë e tekstilit për të prodhuar aplikime të ndryshme. Të brendshmet, çorapet, veshjet pa telashe dhe një shumëllojshmëri materialesh thurjeje dhe thurjeje përdorin të gjitha këto fije. Si prodhuesi kryesor i fijeve në Kinë, ne prodhojmë fije të mbuluara me cilësi të lartë. Pra, na kontaktoni dhe merrni fijet e mbuluara me cilësi më të mirë të çdo sasie.

Prodhuesi i fijeve poliestër

Filli poliestër është i pari dhe mund të jetë zgjidhja më e mirë për sa i përket fijeve sintetike. Gjeografikisht, industria e tekstilit është transformuar falë fijeve të poliestrës. Një nga fijet më të mira, ka shumë karakteristika si dhe është lehtësisht i arritshëm. Ky lloj fije është produkti kryesor i kategorisë së poliesterit.

Poliesteri është përdorur kryesisht në industrinë e tekstilit për të krijuar fije poliesteri. Filli poliestër përdoret drejtpërdrejt në krijimin e mbi 40% të të gjithë poliestrës. Prodhohet nga përzierja e alkoolit dhe acidit për të filluar reaksionet zinxhir, gjë që rezulton në një strukturë të përsëritur në intervale periodike. Përdoret shpesh për thurje dhe thurje.

Fijet poliestër janë në dispozicion në një larmi nuancash. Leshi zëvendësohet shpesh me fije poliesteri për shkak të ngrohtësisë dhe rezistencës së tij. Për më tepër, përdoret zakonisht për të thurur sende shtëpiake dhe veshje për foshnjat dhe fëmijët, të cilat të dyja kërkojnë larje të rregullt.

Ndërsa fijet e poliestër janë shpesh të larë në makinë, të përballueshme, të ngrohta dhe të qëndrueshme, ky fije gjithashtu ka një tendencë për pilula dhe nuk ka të njëjtin nivel frymëmarrjeje si fibrat natyrale. Në Kinë, Salud Style është një nga prodhuesit më të mirë të fijeve poliestër. Në mbarë botën tregu i tekstilit, ne ofrojmë shërbimin më të mirë me shumicë për këtë fije.

Çfarë ka të re nga Salud Style?

Ne vazhdojmë t'i kushtojmë vëmendje dinamikës së industrisë së fijeve dhe industrisë së tekstilit, në mënyrë që produktet tona të jenë konkurruese në çdo kohë.

Njohuri tekstile

Fijet akrilike kanë performancë të shkëlqyer. Sepse vetitë e tij janë afër fill leshi, quhet “fije leshi sintetik”.

Njohuri tekstile

Ka shumë lloje të fijeve të najlonit, më të rëndësishmet prej të cilave janë fijet najlon 6 dhe fijet najlon 66. Tipari i jashtëzakonshëm i fijeve të najlonit është rezistenca e tij e shkëlqyer ndaj konsumit, duke u renditur e para midis të gjitha fibrave, 10 herë më shumë se fijet e pambukut.

Salud Style është një nga kompanitë kryesore dhe të besueshme të prodhuesve të fijeve në Kinë. Fijet tona janë në dispozicion për shitje me shumicë me një çmim të arsyeshëm. Pra, kontaktoni me ne nëse po kërkoni një prodhues me reputacion të fijeve në Kinë.

en English
X
Le të kontaktojmë
Na kontaktoni sot! Pavarësisht se ku jeni, ekspertët tanë do të ofrojnë zgjidhjen e duhur për nevojat tuaja të fijeve.
Lidhu me ne:
Ne do të kthehemi tek ju brenda një dite pune.
Kontaktoni ekipin e shitjeve